KABUKLU CEVİZ

Açıklama Yorumlar (0) Taksit Seçenekleri

KABUKLU CEVİZ

1 kg....

Cevizlerimiz; Hanlar..kalkım..güre köylerimizde köylülerin kendi ceviz bahçelerinde yetişmektedir. Cevizler, Eylül ve Ekim aylarında toplanır, yeşil kabukları elle soyulup, yine köylüler tarafından doğrudan gün ışığında kabuklu bir şekilde kurutulur; köyün kendi temiz ve serin havasında muhafaza edilir. 

Cevizlerimiz tek bir çiftlikte değil, köylerdeki ayrı ayrı küçük bahçelerden toplanır. İçlerinden en temiz ve içi dolgun olanları seçilerek sizlere ulaştırılır.


Köylerimizde doğal olarak yetiştirilen cevizlerimizin tümü, aynı yılın hasatındandır. Üretimi bir yılı geçmiş olan cevizlere kesinlikle stoklarımızda yer vermiyoruz. 

Cevizin tazeliğini nasıl anlarsınız ? 

 

Cevizi elinize aldığınızda, iki parçadan oluşan kabuğun birleşim yerleri eğer açılmaya başlamışsa o cevizin hasatı kesinlikle bir yılın üzerindedir veya artık çürümeye başlamıştır. Çürümeye başlayan cevizin rengi doğal renginden uzaklaşarak kararmaya başlar. Eğer dışından anlaşılmıyor ise içini açıp da bakabilirsiniz. Taze cevizin içi beyaz olmalıdır. Ayrıca cevizin içi pütürlenmeye başlamışsa bu da cevizin taze olmadığını gösterir. Alacağınız cevizin kabuğu da içi de olabildiğince beyaz ve kabukları bitişik olmalıdır.
 

Bizim cevizlerimize baktığınızda tüm bu özellikleri rahatlıkla göreceksiniz.
 Ceviz nasıl muhafaza edilir ? 
 

Cevizlerin besin değerini ve lezzetini kaybetmemesi için kabuklu olarak, serin bir yerde, hava alacak şekilde muhafaza edilmeleri gerekir.
 

Cevizlerin kabuğunun kırılarak, iç halinde muhafaza edilmesini tavsiye etmiyoruz.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:
İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler (9)
Fiyatı: 43.20 TL
 
KABUKLU CEVİZ
KABUKLU CEVİZ
En Çok Satanlar
Bu Kategorinin en çok satılanları listesi
Etiketler: KABUKLU CEVİZ